DIOCESE PARISHES EDUCATION VOCATIONS PROTECTING CHILDREN OFFICES and AGENCIES GIVING
QUICK LINKS

Bishop Robert W. Finn


Most Reverend Robert W. Finn, D.D
.
Bishop of Kansas City ~ St. Joseph

Born on April 2, 1953

Entered Seminary - Fall, 1967

Priestly Ordination - July 7, 1979

Episcopal Ordination - May 3, 2004

Elevated to Bishop of
Kansas City ~ St. Joseph on May 24, 2005


Office of the Bishop
Patricia Montes - Administrative Assistant to Bishop Finn
(816) 756-1858, ext. 221

  • cheap jerseys/li>